Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/includes/menu.inc).

Dlaczego właściwy wybór pieluszek będzie miał tak duże znaczenie dla rodziców i dziecka.

Pierwsze parę lat życia dziecka to dla opiekunów konieczność ubierania mu pieluch. W początkowych miesiącach będzie to niezbędne, później im dziecko będzie starsze tym rzadziej je nosi, i przeważnie w wielu maksymalnie trzech lat zupełnie z nich wyrasta. W praktyce zbyt dużego wyboru miało nie będzie, bo standardowe pieluchy są oferowane jedynie do pewnej wagi, i później zwyczajnie nie będzie co zakładać.

W praktyce zostanie jeszcze wybranie odpowiednich pieluch, w sprzedaży jest ich parę rodzajów i wszystkie będą miały wiernych zwolenników i przeciwników. Jeszcze do niedawna najczęściej używane były pieluszki wielorazowe z tetry. Po dziś dzień spora ilość mam chętnie je stosuje, ponieważ posiadają istotne zalety. Po pierwsze zrobione są z naturalnych materiałów, co według wielu jest znacznie zdrowsze od jednorazowych pieluszek. Oprócz tego ich dużą zaletą jest także cena, nawet doliczając wydatki na codzienne pranie będzie to znacznie mniej, niż przy reszcie rodzajów. Lecz posiadają również jedną zasadniczą wadę, to znaczy stosowanie ich nie jest zbyt wygodne i wymagają regularnego prania.

Pieluszki dla dzieci
Author: David D
Source: http://www.flickr.com
Z kolei zwolennicy pieluszek jednorazowych głównie cenią sobie ich wygodne użytkowanie. Nie trzeba ich prać, po prostu w którymś momencie należy ją zdjąć i ubrać kolejną. Standardowe jednorazówki mają w swoim wnętrzu specjalny rodzaj polimeru, jaki pochłania wilgoć (osuszacze powietrza) jednocześnie pęczniejąc. Spora ilość opiekunów myśli, że skoro będzie miała takie właściwości, to można w nieskończoność przeciągać zmianę pieluszki, jednak takie postępowanie może spowodować różne odparzenia czy wysypki.

Poza tym pojawia się coraz więcej głosów, że takie pieluchy są nieco na bakier z ekologią. W praktyce lądują one w ogromnych ilościach na śmietnikach, a niestety stosowane w nich materiały nie rozkładają się do końca. Wady tej nie posiadają pieluszki ekologiczne, w jakich warstwa chłonna zrobiona jest tylko z naturalnych składników. Dlatego też każdy rodzic musi się zastanowić i samodzielnie stwierdzić, co będzie odpowiednie dla jego pociechy