Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/thefoxcote.com/modules/block/block.module).

Egzotyczna kuchnia, jakiej trzeba spróbować podróżując po Azji. Jakich potraw nie możemy pominąć?

Podróżowanie to nie jedynie przyglądanie się zabytkom, poznawanie nowych osób, kultur albo miejsc. To też smakowanie oraz odkrywanie nowych smaków. Dzięki temu możemy bardziej wsiąknąć w klimat różnych miejsc. Warto jest przebywając w nowym miejscu próbować nowych rodzajów potraw. To wyjątkowa okazja ażeby zakosztować innej niż nasza kuchni. W większych miejscowościach znajdziemy rzeczywiście wiele restauracji z kuchnią z różnych stron świata natomiast to nie to samo. Jakie kierunki są szczególnie atrakcyjne jeżeli chodzi o wyjątkowe smaki?

kuchnia - marina
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Gdy mowa o całkowicie nowych, innych niż dotychczas doznaniach smakowych nie sposób nie powiedzieć o kontynencie azjatyckim. To tam spotkamy się z tak dużą ilością przypraw, artykułów spożywczych, warzyw i owoców, które nie występują w naszej kuchni, że będzie to dla nas coś bardzo wyjątkowego. Jeżeli mowa o kontynencie azjatyckim to kuchnia garnki na parę indyjska jest czymś wobec czego nie można przejść z obojętnością. Jedyne w swoim rodzaju zapachy jak również kolory to wizytówka oraz rzecz trudna do podrobienia. Apetyczne curry, gorące, smażone na miejscu roti z przeróżnymi intensywnymi sosami albo pełna smaku oraz intensywna zupa dahl z soczewicą to jedynie nieliczne potrawy. Trzeba koniecznie spróbować ich na ulicy, ze straganów, lub w restauracjach prowadzonych bardzo często przez całe rodziny. Takie autentyczne smaki pozostaną z nami na długo.

akt - kuchnia
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Następnym wspaniałym doznaniem smakowym jest tajska kuchnia. Z mnóstwem warzyw, ryżu i makaronów, aromatycznych zup z mleczkiem kokosowym. Nie można nie spróbować jedzenia z całej masy stojących na ulicy wózków, gdzie Tajowie przygotowują na świeżo potrawy. Właśnie w takim miejscu należy koniecznie spróbować zapewne najbardziej rozpoznawalnej z potraw, a konkretnie pad thai. Występuje on w różnych wariantach z krewetkami lub z jajkiem. Oprócz tego ostre curry i zupy pełne warzyw i owoców morza na pewno przypadną nam do gustu.

Znajdując się w egzotycznym miejscu trzeba koniecznie próbować różnych nowych, nieznanych nam dotąd owoców i warzyw. Mogą nas one bardzo zaskoczyć dziwnym smakiem. Także owoce, jakie można kupić w Polsce będą często słodsze oraz bardziej intensywne w smaku, bo dojrzewały w tych krajach, w słońcu, na drzewie, a nie zostały za wcześniej zerwane oraz dojrzały w transporcie. Przykładem takiego wyjątkowego owocu jest na pewno durian, jakiego smak nie przypomina żadnego ze znanych owoców.

Czy czujesz ochotę przeglądnąć na następnej witrynie nasz najnowszy materiał (http://www.eurovanprzewozy.pl/przewozy-wroclaw-niemcy/)? Sądzimy, że tak. W takim razie zapraszamy do lektury.

Smak oraz zapach jest tak mocny, iż z pewnością nie każdemu się spodoba, ale z pewnością warto samemu się o tym przekonać.