Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/includes/menu.inc).

Gdzie wypoczywać nieopodal miasta

By odpocząć w długi weekend nie należy wyjeżdżać w góry, na Mazury bądź nad morze. Pod Warszawą jest wiele miejsc, w których możemy wypocząć. Coś dla siebie odnajdą tak wielbiciele aktywnego odpoczynku, jak także ci, którzy wolą błogie odpoczywanie pod gołym niebem. Wokół Warszawy, w odległości do 50 kilometrów, jest morze interesujących miejsc do zobaczenia.

urlop - krajobraz
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Twierdza Modlin. To niepowtarzalny zabytek fortyfikacyjny. Mieści się około 35 kilometrów od metropolii. Zwiedzać można indywidualnie lub z przewodnikiem. Ujrzymy tam Cytadelę z przedmościami, wewnętrzny oraz zewnętrzny pierścień (w sumie 18 bastionów), zespoły prochowni, pakamery, zabudowania koszarowe i szczątki umocnień polowych jak też polskich z 1939 r. Nierzadko możemy tam spotkać ekipy filmowe (tu kręcono m.in sceny z filmów C. K. Dezerterzy, Kiler, serial Czas honoru). Jest także zaplecze gastronomiczne - spokojnie możemy wyruszyć tam na cały dzień.

Pułtusk. Niegdyś – synonim prowincji.

Nasza najnowsza wiadomość (http://suknie-slubne.warszawa.pl/) powinna Ci się spodobać, gdyż zawarliśmy w niej duża ilość rewelacyjnych informacji. Zatem czytaj bez ograniczeń.

To stąd awansował do Warszawy najsłynniejszy nasz dozorca, Stanisław Anioł z serialu Alternatywy 4. Tymczasem w Pułtusku jest co odwiedzać - miasteczko słynie z najdłuższego w Europie rynku. Odnajdziemy tam także gotycką Bazylikę kolegiacką, zamek biskupi umiejscowiony na brzegu Narwi z XIV-XVI wieku (dzisiaj Dom Polonii). Przebywał tutaj m.in. koronowany władca Zygmunt Waza. Jest tutaj też wiele zabytkowych kościółków i obszarów na Narwią, które możemy zwiedzać. Tutaj również wciąż odbywają się jarmarki jak też spektakle historyczne. Do miasteczka można właściwie dojechać w godzinę. weekend pod warszawą wcale nie musi być nudny!

Puszcza Kampinoska. Zielone płuca stolicy. Ulubiony teren wypraw. Jest jedynym, pośród innych europejskich rezerwatów o tej skali, graniczącym z tak wielką aglomeracją miejską. Przez wzgląd na niepowtarzalność, ruch krajoznawczy podlega w puszczy jednakże określonym ograniczeniom. Wytyczono jednakże ok. 350 km szlaków dla turystyki pieszej oraz powyżej 200 km tras rowerowych dla cyklistów. Skąd zacząć? Proponujemy miejscowość Granica, w której mieści się cudny Park Etnograficzny jak też duży teren łąk oraz turzycowisk zwany Olszowieckim Błotem(zobacz).