Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/includes/menu.inc).

Gotujemy w ogrodzie - na jakim sprzęcie

Lato wolno dobiega końca, dni robią się już krótsze, wieczory chłodne. Klimat jednak się zmienia i dni ciągle są ciepłe, słoneczne i bardzo miłe. Wystarczy nam dobry sprzęt do grillowania i ciągle mamy możliwość robienia dań obiadowych. Dania z grilla są wspaniałe – wykorzystujemy do nich zdecydowanie mniej oliwy niż do smażonych, są zdrowsze, mięso jest aromatyczne i doskonałe w smaku.


grill ogrodowy
Jeśli tylko mamy skrawek własnego ogrodu dobrze jest mieć grill i z niego korzystać.

Bardzo interesują nas Wasze komentarze. Czy masz wątpliwości? (http://gaster-sol.pl/pl/produkty/sol-kamienna) Jeżeli tak, to zachęcamy do pisania. Z chęcią ustosunkujemy się do najmniejszej wiadomości.

Na koniec lata zaczynają się wyprzedaże, zatem świetny sprzęt można kupić w promocyjnych cenach.Idealny sprzęt musi być dobrze skonstruowany, mieć duże palenisko i solidny, prosty do wyczyszczenia ruszt. Kiedy chcemy czegoś więcej kupmy model z pokrywką i termometrem, z dobudowaną półeczką choćby na przyprawy. Przydatne są w grillu kółka – wtedy możemy w razie czego z łatwością go przestawić z miejsca na miejsce i nie potrzeba do tego wysiłku i gimnastykowania się dwojga ludzi.

Coraz bardziej popularne są w Polsce grille. Nie wszyscy jeszcze się do nich przekonali – zawsze będą ludzie dla których grill powinien być opalany węglem a nie gazem. jednakże grillowanie jest łatwe – nie trzeba ich długo rozpalać, odpada kłopot chemicznych rozpałek przez które na początku z grilla unosi się nieładny zapach nafty. Mnóstwo tego rodzaju grilli daje także możliwość palenia w nich standardowym węglem drzewnym, więc można wybierać. Na powolne biesiady z przyjaciółmi – węgiel, na szybki domowy obiad – gaz.


Możemy też pójść w całkowicie inną stronę i zrezygnować z grilla na rzecz... kociołka. Powieszony nad paleniskiem kociołek napełniony aromatycznym jedzeniem to coś cudownego. jeśli jesteśmy smakoszami dań jednogarnkowych takich jak gulasz, leczo czy bigos – to rozwiązanie dla nas. Naturalnie, powinniśmy mieć w ogrodzie oddzielne miejsce na ognisko i sporo cierpliwości – na ognisku dania gotują się trochę dłużej, ale gulasz czy leczo ugotowane taką metodą smakują wspaniale.

Wolne gotowanie na żywym ogniu podkreśla smak każdego składnika potrawy. Niebo w gębie. Przygotowujmy potrawy z grilla czy ogniska – są pożywne i pyszne, a samo przygotowanie ich na grillu czy w kociołku sprawia sporą frajdę. Do tego jeśli jeszcze zainwestujemy w kwiaty do ogrodu, będziemy mogli jeść i spędzać czas w pięknym otoczeniu.
Tags: