Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/includes/menu.inc).

Książ jako jeden z wielu atrakcji Wałbrzycha

Książański Park Krajobrazowy to teren bardzo interesujący turystycznie i kulturowo. Z wyjątkiem Zamku Książ, są tutaj również romantyczne rumowiska Stary Książ, także resztki budynków z czasu II Wojny Światowej. Dodatkowym atutem jest występowanie nadzwyczaj cennych gatunków roślinności i zwierząt.

Zamek Książ to jedna z wielu atrakcji, jakie oferuje wałbrzych zamek książ jest na trzecim miejscu pod względem wielkości, po Malborku i Wawelu, zamkiem w kraju. Usytuowany na znacznym skalistym urwisku, z trzech kierunków otoczony jarem, przeważa majestatycznie nad całą okolicą, a na odwiedzających go zawsze robi wspaniałe odczucie. Obecnie na zamku swą siedzibę posiadają muzeum, restauracja, hotel, także bardzo dobrze zaopatrzony sklepik z pamiątkami. Mimo dużego latem ruchu turystycznego obiekt gotowy jest do przyjmowania dużej liczby samochodów, kursuje tutaj także komunikacja miejska z Wałbrzycha. Urocza brama z lwami wita odwiedzających Książański Park Krajobrazowy. Stąd do samego zamku prowadzi oznaczony szlak.

wakacje - panorama
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com
Istnieją trzy możliwości zwiedzania kompleksu. Główną jest Trasa Maksymiliana z przewodnikiem. Główna droga wiodąca przez sale barokowe, w tym piękną Salę Maksymiliana. Korytarz pałacowy prowadzi do zagadkowej "skałki szczęścia", skąd Czarnymi Schodami, poprzez oberżę rycerską kroczy się na zamkowe tarasy pełne urokliwych zakamarków, fontann i rzeźb. Dalej szlak biegnie przez winnicę na Dziedziniec Honorowy. Inną możliwością jest Szlak Śladami Sekretów II wojny światowej.

Nie ma co zwlekać - jeśli omawiany post Cię zainteresował, kliknij ponadto ten link i przeczytaj także inne tego typu opracowanie.

Trasa ubogacona o opowieść przebudowy zamku która jest częścią programu pod nazwą Riese. Zaczyna się od przejścia skrzydłem barokowym zamku. Dalej przechodzi do części gotyckiej, w największym stopniu zniszczonej w czasie trwania działań wojennych. Zauważamy zagadkowe windy, nieukończone komnaty, podpory z cegły. Trzecia opcja to zwiedzanie pojedyncze bez przewodnika trasą podobną do Trasy Maksymiliana.
Bardzo znacząca po trudach zwiedzania jest baza hotelowa. hotel wałbrzych to miejsce, w jakim można relaksować się.

Harmonia z jaką łączy się świetność hoteli z nowinkami technologicznymi ręczy formę usług na wysokim poziomie.