Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/includes/menu.inc).

Tworzenie eventów na skalę uczelnianą. O co zadbać, o których sprawach pamiętać?

Niejedna akademia ma przyuczelniane stowarzyszenia i koła naukowe. Pracują one na zasadzie wolontariatu, same organizując sobie plany. Za wyjątkiem spraw stricte powiązanych z nauką, młodzi potrzebują również integracji. A najlepszym sposobem jest, gdy jedno i kolejne łączy się i przeplata.

Kubek reklamowy
Author: Acacia Almeida
Source: http://www.flickr.com
Jedną z takich możliwości są wyjazdy uczelniane. Są to eventy, które pod patronatem stowarzyszenia lub kółka naukowego organizują szkolenia tematyczne dla studentów. Wykładowcami są często praktycy, ludzie spoza uczelni, jak również wykładowcy, który mówią, że ruszają tam z obowiązku, ale tak naprawdę chcą poczuć wciąż odrobinę tej młodocianej wolności. Jednak takie wydarzenie wpierw trzeba przygotować. Zajmuje się tym zazwyczaj grupa projektowa. Oprócz zadbania o miejsce (takie wydarzenia zazwyczaj są w innych miejscowościach) i zajęcia organizują oni wiele innych rzeczy.

Najważniejszą jest pozyskanie sponsorów. To z tych funduszy opłaca się ośrodek oraz alkohol i transport. To powoduje, że ważne, by sponsorów odpowiednio promować przez gadżety promocyjne. Część sami dostarczą, ale o część trzeba zadbać osobiście. Bardzo idealnym pomysłem są koszulki (zobacz: koszulki ze swoim nadrukiem) z pełną listą sponsorów widniejącą z tyłu. Również gdy załatwimy kubki reklamowe producent może nanieść na nich nazwy sponsorów. Firm świadczących podobne usługi jest jednak niesłychanie dużo. Można kupić to na żywo, ale każdą rzecz jesteśmy w stanie znaleźć w niższej cenie w Internecie. Gadżety promocyjne są jedną z największych gałęzi sprzedaży na portalach handlowych. Sprzedawcy prześcigają się w promocjach dla kupujących.

Przykładowo wspomniane kubki reklamowe producent jest w stanie dla nas zamienić na kubki termiczne lub dołączyć grawer. Po fundatorach należy też określić osoby odpowiedzialne. W dużej liczbie wypadków teamy projektowe również chcą uczestniczyć w zabawie, ale przynajmniej jedna – dwie osoby muszą czuwać nad całością imprezy. Nie zapomnijmy też o poranku. Dzień zakończy się pewnie integracją, więc o świcie jedna osoba będzie zobowiązana obudzić całą grupę, by przyszła na śniadanie i warsztaty. Sympozja to perfekcyjne miejsce do studiowania, jak również idealne do integracji. Więc jeśli możecie, to jedźcie i organizujcie. Wspomnienia na całe życie pewne.