Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/thefoxcote.com/includes/menu.inc).

Zakopane stolicą naszych gór Tatr - dlaczego jest tak bardzo popularne pośród turystów.

Zakopane nie bez powodu jest nazywane zimową stolicą Tatr. Po pierwsze ma do tego bardzo dobre położenie, tuż u stóp najwyższego polskiego pasma gór to znaczy Tatr. Ale też od dawna rozwija się turystycznie, nie tylko ze względu na bazę noclegową, ale też atrakcji i rozrywek.

wakacje - przekrój
Author: Brandon Atkinson
Source: http://www.flickr.com
A tych z pewnością w Zakopanem nie brakuje, o czym okazję się będą mieli wszyscy, którzy do przybywają do tego miasta. A że turystyczny ruch w Zakopanem praktycznie przez cały rok się odbywa, to bez względu na to, czy jest to lato czy zima to będzie co robić. W lecie niezwykle popularne jest wędrowanie po górach, liczba tamtejszych szlaków powoduje, że coś dla siebie znajdą zarówno preferujący niedzielne spacery, jak i wprawieni, doświadczeniu piechurzy. Oczywiście pamiętać należy o jednej bardzo ważnej rzeczy, to znaczy właściwym przygotowaniu przed wyjściem na szlak. Nawet przy krótkich wyprawach założyć trzeba odpowiednie buty i zabrać ze sobą konieczne wyposażenie, bo pogoda w górach może być niekiedy bardzo nieprzewidywalna.

Jeżeli komuś się nie podoba wędrowanie po górach, to wybrać się może na zwiedzanie zakopanego. Miejscowość ta oferuje bowiem wiele różnych atrakcji, a na oglądnięcie wszystkich interesujących miejsc należałoby zarezerwować co najmniej parę dni. Sporo osób zwiedzanie będzie też kontynuować także wieczorową porą, tyle że rodzaj tego zwiedzania bardziej będzie miał charakter rozrywkowo-kulinarny. A pod tym względem Zakopanemu także niczego brakować nie będzie, bo liczne restauracje i knajpy zachęcają wszystkich do odwiedzenia. Zimą na gości czeka jeszcze jedna atrakcja, czyli przepiękne, ośnieżone szczyty, oraz niezliczone wyciągi narciarskie. W okolicy funkcjonują niezliczone wypożyczalnie sprzętu, a jeżeli ktoś będzie dopiero zaczynał zabawę z tym przepięknym sportem, to niejedna nauka jazdy na nartach na pewno mu w tym pomoże.

Wybierając się do Zakopanego pamiętać jednak należy o jednej niezwykle istotnej rzeczy. Jak na stolicę Tatr przystało, cieszy się ona ogromnym powodzeniem, i w wielu okresach roku będzie tam zwyczajnie bardzo gwarno i tłoczno.